Grāmata, kuru vērts izlasīt ikvienam

Iesaku izlasīt:
Pamelas Drakermenas grāmatu „Bērnu audzināšana franču gaumē”.
Pirmkārt – tā ir ļoti interesanta lasāmviela. Grāmatā tiek salīdzinātas bērnu audzināšanas tradīcijas ģimenē Francijā un ASV. Interesantas atziņas grāmatā sev var gūt arī latviešu māmiņas un noteikti – arī pirmsskolas skolotājas. Man ļoti svarīga šķiet, piemēram, atziņa par to, cik svarīgi iemācīt bērnam lietot „burvju” vārdiņus – labdien, uz redzēšanos, lūdzu, paldies. (175 lpp.) Esmu novērojusi, ka mūsdienās ne vienam vien bērnam šo vārdu lietošana piemirstas, jo diemžēl ģimenēs to lietošana netiek nostiprināta.
Mani pārsteidza autores secinājumi, ka franču vecāki ļoti uzticas pirmsskolas un sākumskolas skolotājiem par to, kas notiek izglītības iestādē – gan risinot konfliktus bērnu vidū, gan par bērnu ēdināšanu, gan par izvēlētajām mācību metodēm, paņēmieniem.
Pārsteidzoša ir arī pieeja zīdaiņu gulēšanas norisēm, mazo bērnu ēdināšanai, etc. Pārsteidz, piemēram, ideja, ka prasmi gaidīt (skat. 73 lpp.) jāapgūst jau agrīnā bērnībā – mēs parasti savās ģimenēs un tuvējā paziņu lokā redzam ko citu: bērns un viņa prasības ir galvenais. Rodas iespaids, ka visi franču vecāki kaut kādā mistiskā kārtā ir pedagoģiski izglītoti un pārzina pat Piažē atziņas.
Katrā ziņā – man lasīt bija ļoti interesanti. Izlasiet arī jūs – esmu pārliecināta, ka ikviena mamma un bērnudārza audzinātāja iegūs sev ko jaunu praktiskās dzīves problēmu risināšanai.
Leave a Reply
Name *
Email *
Website